Nastupující podzim s sebou přinesl kromě barevného listí a pouštění draků také tradiční onemocnění jako nachlazení, rýmu nebo kašel. K častým podzimním nemocem ale bohužel patří také chřipka, angína, zánět horních cest dýchacích nebo třeba akutní virová laryngitida. A tak není žádnou výjimkou, že skončíte v posteli s horečkami, bolestí hlavy nebo neutuchajícím kašlem.
Všichni se shodneme na tom, že nejlepším řešením je nemocem předcházet. Lékaři doporučují hlavně vhodné oblečení, aby se zabránilo prochladnutí a promoknutí, dostatek odpočinku, zvýšený příjem vitamínů nebo kvalitních potravinových doplňků a také otužování. Přesto se nám ale ne vždy podaří ubránit se nemoci. V takovém případě nám nezbývá než zůstat doma a při větších obtížích navštívit lékaře.
Místo zaplněných čekáren zvolte pohodlí domova
Jsou to právě čekárny plné nemocných lidí, které bývají na podzim tím největším strašákem. Vy se jim ale v případě běžných podzimních onemocnění můžete vyhnout tím, že se s lékařem spojíte na dálku. Ušetříte tak čas sobě, ale i vašemu lékaři, který vám konzultaci poskytne online a v případě potřeby vám zašle eRecept nebo rozhodne, že je potřeba dostavit se do ordinace fyzicky na další vyšetření.
S lékařem se spojíte kdykoliv
S aplikací MEDDI app máte praktického lékaře, pediatra nebo jiného vybraného specialistu doslova na dosah ruky. Aplikaci si můžete stáhnout zcela zdarma do svého chytrého telefonu, tabletu i počítače. Její ovládání je snadné a naprosto intuitivní. Po zadání vašeho požadavku se vám lékař ozve do 30 minut a služba je navíc dostupná sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. To se hodí například v případě nočních horeček u dětí, kdy vám tak aplikace může ušetřit nepříjemný zážitek z cesty a čekání na pohotovosti.
Poradit se můžete přes šifrovaný hovor, videohovor nebo prostřednictvím chatu. Svůj zdravotní problém stačí krátce popsat, můžete také přiložit fotografii, pokud jde například o vyrážku nebo nějaké poranění. Komunikace s lékařem na dálku je absolutně bezpečná a žádná data nejsou odesílána třetím stranám, a tak si můžete být stoprocentně jistí, že vaše údaje zůstávají jen mezi vámi a lékařem.
eRecept jako na zavolanou
Jak jsme již zmínili, kromě telefonické konzultace, která je zakončena vystavením lékařské zprávy, vám lékař může v rámci aplikace vystavit také eRecept.
Dostupnost léku si snadno ověříte přímo v aplikaci a jedním kliknutím si ho zarezervujete v nejbližší pobočce Dr.Max. Místo nepříjemného překvapení, kdy lék nemůžete sehnat a obcházíte bezpočet lékáren, stačí otevřít aplikaci a ihned víte, kde je lék skladem. Kromě eReceptu vám lékař po konzultaci vystaví také lékařskou zprávu, případně žádanku na další vyšetření.
Sledujte vaše zdravotní hodnoty
Aplikace MEDDI app nabízí také pohodlné orientační měření krevního tlaku. Unikátní funkce BioScan se tak hodí pro všechny, kdo chtějí mít přehled o svém zdravotním stavu. Měření probíhá bezkontaktně pomocí mobilního telefonu. Kromě toho si můžete změřit také další zdravotní hodnoty jako tepovou a dechovou frekvenci, krevní obsah kyslíku v krvi nebo pět úrovní duševního stresu. Měření pomocí funkce MEDDI BioScan trvá jednu minutu a poskytuje orientační výsledky. Data jsou stejně přesná, jako když si krevní tlak doma změříte sami pomocí běžného tlakoměru. Jen k tomu stačí běžný mobilní telefon s kamerou.
Aplikaci MEDDI app si můžete bezplatně stáhnout v AppStore nebo na GooglePlay.
Autorka Emma Kynkorová
Asi 10 % potravin končí v koši jen proto, že spotřebitelé nerozumí pojmům “minimální trvanlivosti do” a “spotřebujte do”. Díky plánovaným změnám v označování by se toto číslo mohlo snížit.
Rodina o dvou dospělých a dvou dětech ročně vyhodí potraviny v hodnotě 14 076 korun. Přepočteno na průměrnou domácnost, kterou podle Českého statického úřadu tvoří 2,33 osoby, to dělá 8 199 Kč.
Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a o nic přece nejde. Jsem to já v době, ještě než jsem se začala zajímat o problematiku plýtvání jídlem. Podle Institutu evaluací a sociálních analýz INESAN takový názor není ojedinělý. Na základě dotazování reprezentativního vzorku populace zjistili, že 74 % respondentů souhlasí s tvrzením, že potravinový odpad není problém, protože je biologicky rozložitelný. V praxi je to ale složitější.