Asi 10 % potravin končí v koši jen proto, že spotřebitelé nerozumí pojmům “minimální trvanlivosti do” a “spotřebujte do”. Díky plánovaným změnám v označování by se toto číslo mohlo snížit.
Rodina o dvou dospělých a dvou dětech ročně vyhodí potraviny v hodnotě 14 076 korun. Přepočteno na průměrnou domácnost, kterou podle Českého statického úřadu tvoří 2,33 osoby, to dělá 8 199 Kč.
Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a o nic přece nejde. Jsem to já v době, ještě než jsem se začala zajímat o problematiku plýtvání jídlem. Podle Institutu evaluací a sociálních analýz INESAN takový názor není ojedinělý. Na základě dotazování reprezentativního vzorku populace zjistili, že 74 % respondentů souhlasí s tvrzením, že potravinový odpad není problém, protože je biologicky rozložitelný. V praxi je to ale složitější.
Všichni moc dobře víme, že bychom se měli hýbat. Pohyb je velmi často prvním krokem na naší cestě za zdravějším životním stylem. Proč tomu tak je? Spánek většina z nás neřeší, v jídle a pití se nechceme příliš „omezovat“, a tak si pořídíme tenisky, kolo nebo permici do fitka. A je to dobře, protože naše tělo bylo stvořeno k pohybu a trpí, když ho nepoužíváme.
Začátek dovolenkové sezóny je tady! Ale nezoufejte, získání kondice není problém ani při dlouhodobém sezení v kanceláři.
Nikdo nemá moc dotazů, každý si hledí své práce, vypadá to, že v týmu nejsou žádné problémy. To ticho ale může značit přesný opak.
Právě umělá inteligence od Carebotu analyzuje rentgeny plic a identifikuje potenciální nálezy důležité pro prevenci i včasnou diagnostiku. Pomáhá lékařům přesněji a rychleji určit co se nachází na jednotlivých snímcích, a to bez změny lékařova postupu.
Na rakovinu prsu zemře každá dvanáctá žena. Ve vyspělých zemích čísla nemocných stále rostou, jak nemoc včas rozpoznat?
Ve střevech se nachází mikrobiom, což je specifická komunita mikrobů žijících uvnitř, nebo na povrchu těla člověka, a geny. Součástí našeho wellbeingu by měla být i péče o to, co nevidíme.
Zjistěte, jak efektivně zavést flexibilní pracovní režim, čelit jeho výzvám a podpořit tak spokojenost a wellbeing zaměstnanců.
"Emoční jedení" je termín, který se vžil pro exponované situace, které řešíme jídlem. Důvodem jídla "nad plán" a potenciálního přibírání může být jakákoliv emoce, nejen záporná.
Až 79 % zaměstnanců uvádí nedostatek ocenění jako klíčový důvod odchodu. V tomto článku se dozvíte, jak zajistit, aby se vaši zaměstnanci cítili ocenění.
V minulém článku jste se dozvěděli, proč je dobré mít připravenou strategii pro zvládání stresových situací a nesáhnout po sladkostech. Dnes vám ukážeme další možnosti řešení vypjatých situací.
Vítejte v tajuplném světě neovladatelných emocí a jednoho velkého autopilota. Našeho mozku.
Wellbeing – moderní a v poslední době dost skloňovaný výraz, který zahrnuje nepřebernou paletu služeb. Snahu o něj deklaruje dnes již skoro každý zaměstnavatel. Ale o co vlastně jde?
Vítejte podruhé v tajuplném světě neovladatelných emocí a jednoho velkého autopilota. Našeho mozku.
Osvoboďte se od pracovního napětí prostřednictvím uvolňujících dechových cvičení.
V předvánočním období zaměstnanci často zažívají zvýšené pracovní vytížení. Pojďte se spolu s námi podívat na čtyři účinné strategie, jak před Vánoci podpořit wellbeing zaměstnanců.
Plýtvání jídlem (anglicky food waste) je velkým problémem současnosti, přitom není tak složité chovat se šetrněji.
V tomto článku prozkoumáme některé efektivní strategie pro vytvoření zdravého pracovního prostředí podporované statistikami a postřehy HR lídrů.
Žádné jídlo v malém množství nám neublíží, fastfood nemusí být strašák a každý salát není vhodný. Důležité je zamyslet se.
Syndrom vyhoření je v rychle se rozvíjejícím pracovním prostředí stále větším problémem. Zjistěte, jak mu aktivně předcházet.
Dlouhé hodiny strávené před monitory a displeji představují riziko pro náš zrak.
Práce z domova má spoustu výhod, jak si ovšem zachovat pravidelný režim, udržet pozornost a nezapomenout na pohyb?
Už staří Egypťané věděli, že naše střevo je pro nás velmi důležité. Při mumifikaci v těle ponechávali jen ty orgány, o nichž se domnívali, že budou potřebné i v „příštím životě“, a střeva k nim patřila.
Víte, z čeho by se měl skládat ideálně vyvážený oběd, abyste získali dostatek energie a tělu prospěšných látek? A proč je důležitá pestrost jídelníčku? Pro inspiraci si přečtěte článek!
V předešlém článku jsme se zaměřili na neduhy dlouhého sezení promítající se do našeho pohybového aparátu. Dnes se podíváme na civilizační nemoci a psychiku člověka.
Mobilní telefony už dávno nepoužíváme pouze k posílání zpráv nebo volání, ale běžně s nimi platíme, sledujeme na nich své oblíbené seriály nebo organizujeme pracovní schůzky. Nově vám ale mobilní telefon také spolehlivě změří tlak.
Přečtete si, jak podpořit wellbeing zaměstnanců, a odhalte nejnovější trendy v oblasti řízení zaměstnaneckých benefitů.
Podzim není bohužel jen časem barevného listí, co dělat v případě nachlazení?
Manipulátor potřebuje mít věci pod kontrolou. Většinu svých strategií využívá k upevňování své pozice. Pokud ztratí kontrolu, využije některé ze svých nástrojů, aby ji získal zpátky. V druhé části článku jsem udělala souhrn „best of“, jak si můžete všimnout, že jste manipulováni.
Pokračování článku o životních změnách, jejich důležitosti a nesnázích, které je provází. Jak změnit svůj život, aby nám to vydrželo?
Podařilo se vám vydržet u předsevzetí, která jste si dali měsíc a půl zpátky? Pokud ne, níže zjistíte proč!
Jak se podepisuje kvalitní a zdravé stravování na výkonech zaměstnanců? A může mít zdravá strana dopad na úspěch firmy?
Manipulátor potřebuje mít věci pod kontrolou. Většinu svých strategií využívá k upevňování své pozice. Pokud ztratí kontrolu, využije některé ze svých nástrojů, aby ji získal zpátky. První část - o manipulaci a jejích projevech.
Novoroční předsevzetí berou často rychle za své.. Jak se vrátit do formy bez hladovění a výčitek?
Spojte se s lékařem vždy, když ho potřebujete přes běžný hovor, chat nebo videohovor. Jednoduše, bezpečně a rychle.
Představte si, jak by váš život mohl vypadat, kdybyste si opravdu věřili? Kdybyste se měli upřímně rádi? Spoustu by toho mohlo být jinak a hlavně by vám bylo lépe na duši. Tak se s námi pojďte vydat na cestu k sebelásce. Ukážeme vám praktické kroky, jak ji budovat, a vzorce chování, kterých se naopak potřebujete zbavit.
Ne, na to nemám čas. Přesně tohle bývá častá odpověď našich klientů, kteří by chtěli zredukovat svou hmotnost. Třeba i vy najdete po přečtení tohoto článku čas a nějakou tu krabičku si předem připravíte.
Teď nemůžu. Všichni víme, že odpočinek ve svém životě potřebujeme, ale přece je to nejčastější věc, kterou přestaneme dělat, když nestíháme. Nemáme na to jednoduše čas.
Možná jste někdy zahlédli zelenou nálepku FOOD s bílým sloganem „ZDE se najíte zdravě“ a chtěli byste se dozvědět, co to ten program FOOD vlastně je.
Rakovina plic je jedním z nejčastějších nádorových onemocnění. Co stojí za jejím vznikem? A jaká je možnost prevence?
Každá 12. žena zemře na rakovinu prsu. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) představuje právě tato diagnóza nejběžnější typ rakoviny mezi ženami a tvoří až 25 % všech nově diagnostikovaných případů.
Až 81 % zaměstnanců uvedlo, že by pro vděčného šéfa pracovali tvrději. Přečtěte si více o síle vděčnosti na pracovišti v článku.
Spánkovou deprivací trpí 2/3 dospělých, to podporuje rozmach civilizačních onemocnění. Zkrátka čím méně spíme, tím kratší máme život. Nenechávejme proto spánek jen na čas, který nám na konci dne zbude.
Každý den můžeme udělat něco pro své zdraví a postavu bez cvičení a diet. Můžete začít vlastně už dnes večer - spánkem.
„Zdraví není vším, ale bez něj je všechno ničím.“
Úspěch firmy stojí na lidech a jejich psychická (ne)pohoda se odráží na výsledcích firmy. Jaké konkrétní přínosy můžete od terapie čekat?
Umělá inteligence, AI, strojové učení. Nejen v kontextu zdravotnictví se s těmito tématy setkáváme čím dál častěji. Jakými cestami umělá inteligence do zdravotní péče proplouvá? A kde má její využití největší smysl?
Co je to vůbec vděčnost? Jaké jsou její skutečné dopady a je pouze jeden univerzální způsob jak pocitu vděčnosti dosáhnout?
Mnoho lidí se potýká s nadměrným sezením nejenom u počítače a s tím spojenou bolestí zad, rukou nebo hlavy. Pojďme se podívat na další možné zdravotní důsledky dlouhodobého sezení.
Za poslední rok se stravovací návyky Čechů zhoršily především díky astronomickým cenám potravin. Kvůli těm se také stále snižuje návštěvnost restaurací, z nichž téměř polovina zákazníků zaplatí za oběd o 21 až 40 korun více, než byli zvyklí.
Co je to vůbec vděčnost? A proč je důležité ji pociťovat zejména v období změn?
Článek o tom, jak může tělu prospět meditovat.
Co pro nás voda vlastně znamená a proč je tak důležitá?