MEDDI, ordinace bez hranic | Články | Edenred

MEDDI, ordinace bez hranic | Články | Edenred

Czech Republic
MEDDI | telemedicína | wellbeing | zdraví

MEDDI, ordinace bez hranic

12. 2. 2024

Meddi Hub, a. s.? Jsme ryze česká firma, která se podílí na digitalizaci zdravotního systému a zefektivňuje vztah mezi pacienty a lékaři s pomocí unikátních telemedicínských řešení. Naše platforma MEDDI usnadňuje život tisícovkám pacientů a lékařům. Celková investice do společnosti přesahuje 240 mil. Kč. Platformu MEDDI vyvíjíme od roku 2016 ve spolupráci s lékaři. Od začátku byla pro nás důležitá snadná možnost adaptace platformy pro rozdílné potřeby našich klientů. Naše řešení plně koresponduje s požadavky NÚKIB a NAKIT.

Jak to děláme? Pomocí oboustranně šifrovaného chatu, hovoru či videohovoru propojujeme pacienty s lékaři. Umožňujeme každému mít svého lékaře stále u sebe, ve svém mobilním telefonu a vzdáleného pouhých pár kliknutí. Spolupracuje s námi více než 5000 praktických lékařů, pediatrů a specialistů po celé ČR. Garantujeme spojení s doktorem do 30 minut, 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

Podílíme se na vytváření standardů pro telemedicínu v českém zdravotním systému.

Společnost MEDDI hub, a. s., pracuje rovněž na specializovaných aplikacích pro pacienty s chronickými onemocněními, nastávající maminky a další. Její aplikace využívá například Masarykův onkologický ústav nebo Ústav pro péči o matku a dítě v pražském Podolí.

Co je to MEDDI app?

V současné době je zcela běžné, že u sebe máme mobilní telefon doslova 24/7. Slouží nám nejen ke komunikaci, ale také k zábavě a trávení volného času, nakupování, placení a nově nám dokonce umožňuje i kontakt s lékaři. Telemedicína je obor, který je celosvětově na vzestupu, a jinak tomu není ani v České republice.

meddi-wellbeing_1216x552px_3

Lékař doslova 24/7

Mezi hlavní průkopníky tohoto oboru patří právě aplikace MEDDI app, která je na trhu již od roku 2020 a kterou využívají jednotlivci nebo zaměstnanci firem v rámci firemních benefitů pro komunikaci s lékaři. Aplikace funguje především jako bezpečná komunikační platforma, díky níž je možné se spojit s lékařem kdykoli a odkudkoli na světě doslova 24/7.

Tím ale využití MEDDI app zdaleka nekončí – aplikace umí například uchovávat nejrůznější zdravotnická data, připomínat návštěvy u lékaře, lze přes ni sdílet data z chytrých hodinek s lékaři a lékař přes ni může zasílat eRecepty. Používání aplikace je snadné a intuitivní a vy tak můžete ušetřit až 30 % návštěv u lékaře, které je možno vyřídit distančně.

Autorka Emma Kynkorová

Další články

zachranjidlo | minimální trvanlivost | plýtvání jídlem

Jak snížit plýtvání? Diskutuje se o zrušení “minimální trvanlivosti”

Asi 10 % potravin končí v koši jen proto, že spotřebitelé nerozumí pojmům “minimální trvanlivosti do” a “spotřebujte do”. Díky plánovaným změnám v označování by se toto číslo mohlo snížit.

Číst více2. 12. 2024

zachranjidlo | plýtvání jídlem

Účet za plýtvání? V roce 2023 činí 14 000 Kč za rodinu

Rodina o dvou dospělých a dvou dětech ročně vyhodí potraviny v hodnotě 14 076 korun. Přepočteno na průměrnou domácnost, kterou podle Českého statického úřadu tvoří 2,33 osoby, to dělá 8 199 Kč.

Číst více4. 11. 2024

zachranjidlo | plýtvání jídlem

Kam s potravinovým odpadem ve městě? Do směsi ne

Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a o nic přece nejde. Jsem to já v době, ještě než jsem se začala zajímat o problematiku plýtvání jídlem. Podle Institutu evaluací a sociálních analýz INESAN takový názor není ojedinělý. Na základě dotazování reprezentativního vzorku populace zjistili, že 74 % respondentů souhlasí s tvrzením, že potravinový odpad není problém, protože je biologicky rozložitelný. V praxi je to ale složitější.

Číst více2. 10. 2024